Grįžti

Saulės laikrodžio įrengimas prie Šlienavos pagrindinės mokyklos

-Nerodoma-  •  2021-07-02  •  Visi projektai  • 

Idėjos kodas: 155

Projekto rezultatai

Bus įrengtas horizontalus saulės laikrodis

 Įgyvendinimo vieta

 Kauno r., Samylų sen., Šlienavos k., Mokyklos g. 13

Projekto vertė -  2 656,50 Eur

Projekto aprašymas

Įrengtas saulės laikrodis, prisidėtų prie dabartinio planuojamo teritorijos pritaikymo laisvalaikiui skirtingų amžiaus grupių bendruomenės nariams. Saulės laikrodis būtų naudojamas ne tik edukacinėms veikloms, kaip mokslinis prietaisas, bei taptų ir dekoratyviniu Šlienavos k. elementu.

Saulės laikrodis būtų horizontalus, iš akmens plytelių sudėliotų vejoje. Plytelės kairiajame kampe, viršuje, žymėtų žiemos laiką romėniški skaičiai, o dešiniajame kampe, apačioje, žymėtų vasaros laiką, arabiški skaičiai, per vidurį laikrodžio būtų akmens plokštė, kurioje išgraviruotos mūsų  seniūnijos etnografiniu elementu ir simboliu tapusios pėdutės,  kurios siejasi su didžiausiu mūsų seniūnijos kasmetiniu renginiu „Pėdos marių dugne“. Plokštę dalinanti  vidurdienio linija nurodytų žmogaus stovėjimo vietą skirtingais mėnesiais, taip saulė mestų stovinčio žmogaus šešėlį ant valandos plytelės, o žmogaus šešėlis parodytų esamą laiką. Visa išsami informacija plokštėje, kaip naudotis saulės laikrodžiu, būtų pateikta išgraviruotu tekstu.

Įrengus saulės laikrodį, moksleiviai pertraukų metu daugiau laiko praleistų gamtoje, o saulės laikrodis galėtų pasitarnauti gamtamokslinių žinių praturtinimui, atskleisdamas Saulės judėjimo „ekliptika“ dėsningumus, kalendoriaus sudarymo principus, laiko skaičiavimo sistemų įvairovę, skirtumus tarp juostinio bei vietinio laiko ir t.t., taip skatindamas jaunąją kartą domėtis astronomija, fizika, matematika.  Saulėtomis dienomis, ypač pradinių klasių moksleiviai galėtų mokytis gamtoje, bei stebėti dienos laiko pokyčius saulės atžvilgiu, taip pat pažinti valandas saulės pagalba.

Įgyvendinus idėją pagražėtų teritorija prie Šlienavos pagrindinės mokyklos, saulės laikrodis taptų traukos centru ne tik Šlienavos pagrindinės mokyklos moksleiviams, bet ir skirtingų amžiaus grupių bendruomenės nariams, svečiams, būtų stiprinamas bendruomeniškumas, skatinamas vietos gyventojų įtraukimas į viešąjį gyvenimą, pagerėtų vietos įvaizdis, būtų išryškintas mūsų kraštui būdingas identitetas.

Dokumentai (1)


Turite prisijungti ar registruotis kad komentuoti.
    Etapai nenustatyti