Grįžti

Muzikinis parkas Domeikavoje

-Nerodoma-  •  2021-07-02  •  Visi projektai  • 

Idėjos kodas: 158

Projekto rezultatai

Lauko muzikos instrumentai su montavimo darbais

 Įgyvendinimo vieta

Aukščių g. Domeikavos k., Domeikavos sen., Kauno r.sav.

Projekto vertė   49949 Eur

Projekto aprašymas

         Projekto tikslas – įrengti kiekvienam prieinamą muzikinę erdvę su lauko muzikos instrumentais po atviru dangumi, siekiant terapinių, pramoginių bei edukacinių tikslų.

         Šiuo metu, kai pasaulis ir mūsų šalis sukaustyta pandemijos, žmonės yra pasyvūs, neaktyvūs, daug laiko praleidžia namuose prie televizorių ar kompiuterių, tad labai svarbu, kad jie turėtų sąlygas kuo aktyviau leisti savo laisvalaikį, kad kuo daugiau laiko praleistų gamtoje.

         Šiais instrumentais gali groti visi: mažamečiai vaikai ir ūgtelėję moksleiviai, jaunuoliai, įvairių sveikatos sutrikimų, tame tarpe ir negalią turintys asmenys, šeimos, bendruomenės, senjorai. Taigi, projekto tikslinė grupė -  asmenys nuo 0 iki 99+ m. Įvaldyti šiuos muzikos instrumentus ir mėgautis muzika yra itin paprasta ir tikrai nereikia turėti muzikinių žinių, norint jais muzikuoti.

     Nemaža dalis tiek mokyklinio amžiaus, tiek ir vyresnio amžiaus piliečių, prijaučiančių muzikai ir norinčių muzikuoti, deja, neturi tokios galimybės. Ne visi tėvai yra pajėgūs leisti savo atžalas į muzikos mokyklas ar nupirkti tikrai nepigius muzikos instrumentus. Vyresnieji, kurių svajonė lankyti muzikos užsiėmimus kažkada taipogi neišsipildė. Senjorai, kurie kadaise su bendraminčiais  dainavo ir smagiai leido laiką, tapo uždari, dažnai jaučiasi vieniši ir liūdni. Jiems visiems - puikus problemos sprendimo būdas – lauko muzikos instrumentai atviroje, visiems pasiekiamoje vietoje, po atviru dangumi, kur muzikuoti galima bet kuriuo paros metu, bet kuriuo metų laiku, šviečiant kaitriai saulei, gaiviam lietui lyjant ar geram šaltukui spaudžiant. Be galo smagi veikla ištisus metus gryname ore yra garantuota!

       Verta prisiminti, jog muzika – ne tik sielos gydytoja, tai galimybė visiems susitikti ir pabendrauti. Esama situacija, ypač mokyklinio amžiaus vaikus, dar labiau įtraukė į virtualų gyvenimą. Muzikinė erdvė po atviru dangumi – puiki galimybė „išlįsti“ iš kompiuterių, planšečių ir mobiliųjų telefonų ekranų, susitikti gyvai su draugais, paleisti susikaupusias negatyvias emocijas; tai skatina kūrybiškumą, bendruomeniškumą, kompromisų ieškojimą, dalijimąsi, bendradarbiavimą.

Žmonės mėgsta groti šiais muzikiniais įrenginiais nepriklausomai nuo amžiaus, nes muzikinė veikla lauke praturtina jų laisvalaikio laiką, skatina judrumą ir fizinį aktyvumą, suartina ir skatina bendruomeniškumą, sužadina teigiamus jausmus ir geras emocijas, prisideda prie žmogaus sveikatinimo, atpalaiduoja, didina pasitikėjimą savimi. Skleidžiami garsai mažina susijaudinimą, liūdesį, pyktį bei depresijos simptomus ir tuo pačiu verčia šypsotis, džiaugtis, būti gerų emocijų apsuptyje bei harmonijoje. Plačiąja prasme – tai gėrio, grožio, teigiamų emocijų skleidimas. Groja visi, net ir neturintys muzikinio išsilavinimo, nes instrumentai visuomet skleidžia darnius garsus.

    Po atviru dangum, muzikinių lauko instrumentų parke būtų galima organizuoti edukacijas, terapijas, būtų skatinamas vaikų ir jaunimo užimtumas, būtų skatinama antikovidinė programa – tiek fizinio, tiek emocinio imuniteto stiprinimas (buvimas gryname ore, bet kuriuo metų laiku, depresyvių nuotaikų šalinimas, teigiamų emocijų gavimas), nes reikia pabrėžti, kad šiuo metu tai būtų labai aktualu, kadangi dauguma žmonių yra emociškai, psichologiškai sugniuždyti, tad ypatingai svarbu tokia visiems prieinama, pasiekiama veikla bei įgalinta žalioji zona. Ši vieta galima teigti, kad yra Domeikavos viduryje, netoli būtų ateiti ir Domeikavos lopšelio-darželio auklėtiniams su auklėtojom, kad būtų pravesti edukaciniai užsiėmimai, taip pat į šį parką galėtų ateiti Domeikavos gimnazijos moksleiviai, su galimybe turėti muzikos pamoką po atviru dangum.

      Domeikavos seniūnija viena iš sparčiausiai besiplečiančių seniūnijų Kauno rajone, kurioje didžiąją gyventojų dalį sudaro jaunos šeimos su vaikais, tad ypatingai svarbu turėti įgalintų žaliųjų zonų, kur būtų galima leisti laisvalaikį.

Dokumentai (1)


Turite prisijungti ar registruotis kad komentuoti.
Etapai nenustatyti