Grįžti

Šermukšnių parkas

-Nerodoma-  •  2022-04-01  •  Didelės apimties idėjos  • 

Labirintai_4.png
Labirintai_4.png

Idėjos kodas: 182

Projekto tikslas – įrengti kiekvienam iš mūsų prieinamą viešąją erdvę, pritaikant ją gyventojų poreikiams.

Tikslinė grupė – Domeikavos seniūnijos gyventojai ir atvykę svečiai.

Domeikavos seniūnija – viena sparčiausiai augančių seniūnijų Kauno rajone. 2022 m. sausio 3 d. duomenimis, savo gyvenamąją vietą Domeikavoje yra deklaravę 10 648 gyventojai. Didžiąją jų dalį sudaro jaunos šeimos su vaikais, tad ypač svarbu turėti žaliųjų zonų, kur būtų galima leisti laisvalaikį.

Sklypas, esantis tarp Aukščių g. ir Vandžiogalos pl. – puiki vieta parkui įrengti, čia galėtų apsilankyti tiek vietiniai, tiek keliaujantieji šalia esančiais pėsčiųjų ir dviračių takais.

Parke būtų įvairių rūšių šermukšnių. Kodėl būtent šių medžių? Šermukšnis – tai vienas iš keleto senovėje lietuvių garbintų, jų manymu, gerų, paslaptingų savybių turintis augalas, saugantis nuo blogio ir nepageidaujamos įtakos, suteikiantis ramybę ir prieglobstį. Senovės aisčiai jį siejo su saule, šermukšnis buvo laikomas laimės ir vaisingumo simboliu.

Šermukšnių parke būtų pasodinti įvairių rūšių šermukšniai, skirtingi savo spalvomis, lapų forma, dydžiu. Jaunos šeimos su vaikais galėtų pasimėgauti įvairiaspalvių medžių grožiu bei atrasti naujų potyrių vaikštant po augalų labirintus.

Vieta: Parkas tarp Aukščių g. ir Vandžiogalos pl., Domeikavos k., Domeikavos sen.

Dokumentai (5)


Turite prisijungti ar registruotis kad komentuoti.
    Etapai nenustatyti