Grįžti

Noreikiškių kaimo parko gamtinės-emocinės gerovės takas

-Nerodoma-  •  2022-04-02  •  Didelės apimties idėjos  • 

Gerumo salelė
Gerumo salelė

Idėjos kodas: 185

Tikslas: įrengti vietos bendruomenės reikmes tenkinantį gamtinės-emocinės gerovės taką Noreikiškių kaimo parke.

Tikslinė grupė: Noreikiškių kaimo gyventojai.

Sprendžiama problema:

Noreikiškės yra vienas iš sparčiausiai gyventojų skaičiumi augančių gyvenamųjų rajonų. Tankiai apgyvendintoje teritorijoje stokojama poilsio ir emocinę kompetenciją lavinančių žaliųjų erdvių, kur jaunos šeimos, pagyvenę ir kiti vietos gyventojai galėtų saugiai leisti laisvalaikį, grožėtis gamta, po darbų emociškai ir fiziškai pailsėti, atgauti jėgas ir emocinę pusiausvyrą iššūkių kupiname šiandienos laike. Gamtinės-emocinės kompetencijos lavinimo takas padėtų išspręsti šią problemą, čia būtų įrengtos įvairių potyrių ir emocinės kompetencijos lavinimo salelės, žaliosios arkos.

Parke jau įrengtos krepšinio, tinklinio ir vaikų žaidimo aikštelės. Sklypas užsodintas jaunomis pušelėmis ir kitais augalais, kurie ateityje sudarys bendrą žalią erdvę, o įrengtas gamtinės-emocinės gerovės takas didins parko patrauklumą ir prieinamumą Noreikiškių gyventojams.

Gamtinės-emocinės gerovės tako elementai:

 1. Dėkingumo salelė
 2. Svajonių salelė
 3. Išminties meilės salelė
 4. Gerumo salelė
 5. Garsų salelė
 6. Saleles sujungiantis takas
 7. Svetingumo žalioji arka
 8. Įkvėpimo arka
 9. Regėjimo arka
 10. Informacinė lenta su skelbimų lentos funkcija prie įėjimo
 11. Informacinė nuoroda Šiltnamių gatvėje
 1. Dėkingumo salelė + instrukcija

Dėkingumo salelėje būtų įrengtas rato formos suolelis, kurio viduryje būtų išgraviruota ant betono / akmens instrukcija: „Kam esi šiandien dėkingas? Pagalvok. Padėkok“.

 1. Svajonių salelė + instrukcija

Svajonių salelėje būtų įrengtas rato formos suolelis, kurio viduryje būtų išgraviruota ant betono / akmens instrukcija: „Kokia tavo svajonė? Svajok drąsiai“.

 1. Išminties meilės salelė + knygų namelis + stoginė + instrukcija

Išminties meilės (filosofijos) salelėje būtų įrengtas rato formos suolelis, jo viduryje rato formos stalas, kurio viduryje įrengtas knygų namelis / lentyna. Prie knygų namelio / lentynos būtų pritvirtinta instrukcija: „Knygos skaitomos švariomis rankomis ir tyra širdimi. Paskaičius grąžinamos į lentyną“; „Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį. V. M. Tekerėjus“. Virš salelės būtų įrengtas įtempiamas stogas nuo saulės kaitros ir lietaus.

 1. Gerumo salelė + skulptūra „Katinas“ + instrukcija

Gerumo salelėje būtų įrengtas rato formos suolelis, kurio viduryje ant paaukštinimo būtų pastatyta nedidelė katino skulptūrėlė; prie skulptūrėlės pritvirtinta lentelė su užrašu: „Tam, kuris ilgai mąsto apie tai, kaip daryti gera, nelieka laiko būti geram. R. Tagorė“. Išsirietusio katino galvą visiems norėtųsi paglostyti.

 1. Garsų salelė + „Koala“ tipo lauko būgnas + instrukcija

Garsų salelėje būtų įrengtas rato formos suolelis, kurio viduryje būtų pastatytas lauko būgnas ir naudojimosi juo instrukcija: „Šiuo instrumentu išgaunami tylūs, tačiau ilgai vibruojantys garsai. Sukurk savo muziką“.

 1. Saleles sujungiantis takas

Siekiant patogiai keliauti nuo vienos salelės prie kitos, būtų įrengtas takelis, derantis su aplinkos kraštovaizdžiu.

 1. Svetingumo žalioji arka + instrukcija

Svetingumo arka būtų įrengta prie įėjimo į parką. Ji būtų apsodinta visžaliais, daugiamečiais vijokliniais augalais (gali būti gebenės ar panašūs augalai). Prie svetingumo arkos pritvirtinta lentelė: „Sveiki atvykę!“.

 1. Įkvėpimo žalioji arka + instrukcija

Įkvėpimo arka būtų įrengta gerovės tako viduryje tarp salelių. Ji būtų apsodinta visžaliais, daugiamečiais vijokliniais augalais (gali būti gebenės ar panašūs augalai). Prie įkvėpimo arkos pritvirtinta lentelė: „Kūryba – tai laisvė. R. Tagorė“.

 1. Regėjimo žalioji arka + instrukcija

Regėjimo arka būtų įrengta gamtinės-emocinės gerovės tako vietoje, iš kurios būtų galima žvelgti į tolius (I-ojo forto link). Tai regėjimo lavinimo vieta. Prie arkos būtų pritvirtinta instrukcija: „Atsistok ant pažymėtos vietos. Užsimerk ir įtempk akis. Atsimerkęs pažiūrėk į 1 m atstumu esantį objektą. Vėl užsimerk ir įtempk akis. Pažiūrėk į toliausiai esantį objektą, kokį tik gali įžiūrėti. Pakartok viską 3 kartus iš eilės“.

 1. Informacinė lenta prie įėjimo į parką

Lentoje būtų užrašytos kultūringo elgesio taisyklės. Taip pat joje vietos gyventojai galėtų dalytis aktualiomis žinutėmis.

 1. Informacinė nuoroda Šiltnamių gatvėje

Noreikiškių kaimo parkas (kuriame būtų įrengtas gamtinės-emocinės gerovės takas) yra atokiau nuo pagrindinės gatvės, todėl vietos gyventojams būtų sunku jį rasti be papildomų nuorodų. Tuo tikslu būtų įrengta informacinė nuoroda prie pagrindinės Šiltnamių gatvės.

Įrengtas gamtinės-emocinės gerovės takas sujungtų gamtos harmonijos, balansuojančių emocijų ir judėjimo patirtis į vieną bendrą turiningą poilsį.

Projekto idėjos rezultatas ir nauda:

Įrengtas gamtinės-emocinės gerovės takas leistų vietos gyventojams stiprinti fizinę ir emocinę sveikatą, bendruomeniškumo ryšius, būtų didinamas parko patrauklumas ir prieinamumas.

Vieta: Parkas Aušros g., Noreikiškių k., Ringaudų sen.

Dokumentai (1)


Turite prisijungti ar registruotis kad komentuoti.
 • NERIJUS RAULYNAITIS

  Labai gera parko idėja, tik problematiškas privažiavimas prie parko, nes Aušros gatvė labai siaura..... Gatvę būtų galima praplatinti (vietos tikrai yra), nes ir kaskart ja važiuojant sunku dviems automobiliams prasilenkti. Taip pat reikėtų apgalvoti automobilių parkavimo vietas prie parko.

  Balsų nėra  |  Sutinku 0 Nesutinku 0
  Atsiliepimų nėra
  Etapai nenustatyti