Kategorija: Mažos apimties idėjos

Vizualizacija.png

Pažink Alšėnus

2024-03-08  •  1 komentaras  •  Pilietis  •  Mokslo g., Mastaičių k. (m)

Projekto idėjos tikslas kviesti atrasti ir pažinti Alšėnų seniūniją per meną, kultūrą, dabartį ir praeitį bei pritraukti į parką kuo daugiau bendruomenės ir svečių ir taip jį dar labiau įveiklinti. Parke šiuo metu turime žaidimo kampelį vaikams, keletą sporto treniruoklių, lauko teniso stalą. Įrengus Mastaičiuose gyvenančios mūsų bendruomenės narės tautodailininkės Jurgitos Zinkienės popieriaus karpinių motyvų pagrindu pagamintas Corten metalo sieneles bus pradėta kurti nauja istorija, įprasminanti lietuvybę, išaukštinanti bendrystę, šeimos svarbą. Jų pasirinkimas tarsi atspindys praeities, dabarties ir ateities. Tautinių juostų motyvai nepaprastai svarbūs siekiant pažinti ir išsaugoti mūsų, lietuvių, tautinį tapatumą, istorijos ir kultūros paveldą. Augalų motyvai – dabartis, laisvė ir siekis kurti ir puoselėti savo kraštą, skleisti gėrį ir gerumą. Paukščiai – mūsų ateitis ir gyvenimo prasmė! Simbolis, kad visi esame mylimi ir laukiami sugrįžtant į savo gimtąjį lizdą.

Sprendžiama problema – atgaivinti nepelnytai primirštą Kauno rajono pakraštį – Alšėnų seniūniją, jos centrą – Mastaičius, atskleisti, kuo mes esame patrauklūs ir žavingi. Šios šešios sienelės bus tik pirmas žingsnis didelio projekto, apjungsiančio dabartį ir praeitį. Nebus užmiršta ir istorija. Ateityje numatyta šią meninių sienelių ekspoziciją plėsti visoje Alšėnų seniūnijos teritorijoje, istorinėse ir lankytinose vietose išlaikant bendrą koncepciją, medžiagos vientisumą bei pritaikant motyvą prie atitinkamo objekto ar istorinio įvykio, pavyzdžiui, Pabartupio kaime Lukšos–Daumanto žūties vietoje, prie Digrių koplytėlės Jozefo Godlevskio garbei, Pažėrų krašte klebonui Kazimierui Skučui atminti ir rimorystei įprasminti, prie partizanų kapų Digrių kapinėse ir pan. Kiekvienos sienelės istoriją pasakos pridėtas QR kodas. Sekant sudarytu žemėlapiu bus galima ieškoti visų objektų, prie jų nusifotografuoti, gal net ir prizą laimėti. Konkretūs sienelių motyvai ateityje bus sukurti ir išdiskutuoti kartu su bendruomene per edukacijas.

Tikslinė grupė be ribų, nuo 0 iki 99+. Projektu kviesime visus, mažus, jaunus ir senus, atrasti menišką kampelį parko erdvėje – sustoti, pajausti, pabūti, per meną atitrūkti nuo realybės, atsipalaiduoti, nusiraminti, prisiminti.

3.png

Vaikų žaidimų aikštelės įrengimas Lapėse

2024-03-08  •  Komentarų nėra  •  Pilietis  •  Vilties g., Lapės (m)

Projekto idėjos tikslas – papildyti aktyvaus sporto zoną vaikų žaidimo aikštele, taip pat įrengti keletą suolelių vaikų prižiūrėtojams prisėsti ir apšviesti teritoriją saulės baterijų žibintais.

Tikslinė grupė: šeimos su mažais vaikais.

Sprendžiama problema: įrengimų aktyviam vaikų laisvalaikiui trūkumas.

Pasirinktame sklype jau yra įrengta aktyvaus laisvalaikio zona sportuojantiems, tačiau pastebima, kad labai dažnai joje būna vaikų su tėvais. Vaikai laipioja, sportuoja ir žaidžia ant jiems nepritaikytų sporto įrenginių, kadangi Lapių seniūnijos gyvenvietėje nėra viešos vaikų žaidimų aikštelės. Nuspręsta šioje zonoje įrengti vaikų žaidimų aikštelę su sūpynėmis, čiuožyklomis, nameliais, karstynėmis. Tai skatins vaikų fizinį aktyvumą, geras emocijas, bendravimą tarpusavyje, suteiks galimybę susirasti draugų ir puikiai praleisti laisvalaikį gryname ore.

Suoleliai vaikus prižiūrintiems asmenims suteiks galimybę ilgiau laiko praleisti aikštelėje ir užtikrinti vaikų saugumą, bei galimybes bendrauti tarpusavyje. Apšvietimas sudarys galimybes leisti laiką su vaikais gryname ore ne tik šviesiuoju, bet ir tamsiuoju paros metu, ypač aktualu tamsiausiais sezonais.

TKarmėlava m.png

Mažųjų kampelis

2024-03-07  •  Komentarų nėra  •  Pilietis  •  Prie Vilniaus g. 7, Karmėlavos II k. (m)

„Mažųjų kampelis“ projekto tikslas – suteikti galimybes mažiesiems seniūnijos gyventojams ir lankytojams praleisti kokybišką laisvalaikį, užsiimant aktyvia bei įdomia veikla gryname ore, žaidžiant ir šiaip smagiai bei turiningai leidžiant laiką šaunioje erdvėje.  Projekto tikslinė grupė – visi mažieji Karmėlavos seniūnijos gyventojai ir svečiai, todėl norimos įrengti erdvės būtų pritaikytos būtent šiai amžiaus grupei.

Planuojama įrengti lauko žaidimų aikštelę su įvairiais įrengimais, kur bus sūpuoklės, žaidimų kompleksas ir kita, o po jais saugus pagrindas bei šalimais apšvietimas. Greta bus ne vienas suolelis laukiantiems tėveliams ar seneliams.

Ši erdvė yra daugiabučių namų kvartale, kur vis daugiau įsikelia jaunų šeimų iš aplinkinių regionų, tad ši aikštelė turės didelį populiarumą mažųjų tarpe.

Karmėlava_šuniukų aikštelės vizualizacija.jpg

Keturių kojyčių parkas

2024-02-26  •  5 komentarų  •  Pilietis  •  Pušyno g., Karmėlavos mstl. (m)

Idėjos tikslas – laisvi ir laimingi keturkojai bei jų šeimininkai.

Tikslinė grupė – visi gyventojai, kurie augina keturkojį.

Jau seniai su kaimynais kalbėjome apie tai, kad nėra kur paleisti nuo pavadėlio savo šuniukų, kad jie galėtų pažaisti, pabėgioti, užsiimti aktyvia sportine veikla. Tokia įrengta vieta kaip šuniukų aikštelė, ypač aktuali daugiabučių namų gyventojams, kurių aplink daug ir jie neturi nuosavų aptvertų kiemų.

Kiek domėjomės, daugelis Lietuvos miestų jau turi tokias aikšteles, pvz., turi net  Alytus, Jonava, Kėdainiai, Anykščiai ir t.t. Įgyvendinus projektą, Kauno rajone atsirastų pirmoji specialiai šuniukams pritaikyta aikštelė, taip prisijungtume prie kitų miestų bei parodytume, kad rūpinamės ne tik savo, bet ir savo augintinių turiningu laisvalaikiu.

Aikštelė būtų aptverta, kad šuniukai neišbėgtų į gatvę, taip pat būtų įrengta šiukšliadėžė augintinių išmatoms rinkti, suoliukai jų šeimininkams prisėsti, kol jų augintiniai žais ir bėgios, keletas įrenginių sportinei keturkojų veiklai. Tokia vieta skatintų ne tik gyvūnų socializaciją, bet ir gyventojų bei kaimynų bendravimą.

Vaikų žaidimo aikštelė prie Nemuno

Vaikų žaidimo aikštelė prie Nemuno

2024-03-08  •  Komentarų nėra  •  Pilietis  •  Šalia Vytauto g. 26B, Zapyškio mstl. (m)

Zapyškio ir kaimyninių seniūnijų  gyventojai pamėgę dviračių taką, vedantį link Zapyškio gotikinės bažnyčios. Šiltuoju metų laiku Nemuno pakrante pravažiuoja ir daug jaunų šeimų su vaikais.

Deja, visų taip mėgstamoje kurortinėje teritorijoje trūksta jaunesnio amžiaus vaikams skirtų erdvių, kuriose, jie galėtų judėti, žaisti, grūdinti savo ištvermę, sportuoti jiems priimtinomis formomis.

Siūlome Zapyškio viešojoje erdvėje ant Nemuno kranto įrengti vaikų žaidimų aikštelę, kurioje mažyliai prasmingai ir įdomiai praleistų laiką gamtoje.

Aikštelę sudarytų kalniukas su jame įmontuotu nerūdijančio plieno tuneliu, pusrutuliai, skirti balansavimui, žaidimui, sėdėjimui, peršokimui, laipiojimo akmenėliai, nerūdijančio plieno čiuožykla bei liejamoji danga. 

Palaikykite idėją ir sudarykite sąlygas jaunoms šeimoms ir jų mažyliams aktyviai praleisti laisvalaikį nuostabioje gamtoje prie Nemuno!

SVEIKUOLIŲ KAMPELIS

Įrengti Sveikuolių kampelį

2024-03-08  •  Komentarų nėra  •  Pilietis  •  Vėjų g., Vaišvydavos k. (m)

Projekto idėjos tikslas – sukurti darnią, gyventojams ir būsimiems lankytojams patrauklią aplinką, sudaryti sąlygas ir paskatinti vaikus ir suaugusius daugiau judėti, sportuoti ir praleisti daugiau laiko gryname ore, įrengiant Sveikuolių kampelį. Taip pat bus išnaudotas bendruomenės sklypas, kuriame šiuo metu yra tik tinklinio aikštelė, o likęs plotas – tuščias. Šiuo metu toks mini lauko sporto aikštynas bus labai aktualus vietos gyventojams, kai visi tiek daug laiko praleidžia prie ekranų, išėjimas į lauką bus tikra atgaiva kūnui ir mintims.  Projektu plečiama sporto infrastruktūra: Vaišvydavoje tai bus pirmoji ir kol kas vienintelė vieta, kur bus galima bet kada sportuoti lauke, smagiai leisti laiką, o galbūt net ir surengti pikniką!  Įrengsime suoliuką poilsiui, ir būtinai šiukšliadėžę, kad po sporto atsipūtus, atsigėrus ar galbūt užkandus būtų galima palikti teritoriją švarią ir tvarkingą, taip tausojant gamtą. Įrengus vietą žaisti  stalo tenisą, bus proga nemokantiems išmokti, o mokantiems – galbūt surengti šio smagaus žaidimo varžybas. Sporto įrenginiai parinkti tokie, kad būtų įdomu ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems. O kad sportuoti būtų galima kuo ilgiau įrengsime ir aikštelės apšvietimą! Aikštelės nauda akivaizdi tiek žmonių sveikatai, tiek gyvenimo kokybei, tiek socialinei aplinkai. 

25K Aktyvaus laisvalaikio zona 1.png

Domeikavos parko „Neris“ - Aktyvaus laisvalaikio zona

2024-03-08  •  5 komentarų  •  Pilietis  •  Neries g. 21, Domeikavos k. (m)

Tikslas: Mūsų projekto tikslas yra pagerinti Domeikavos bendruomenės gyvenimo kokybę ir aktyvumą. Siekiame padidinti viešųjų erdvių prieinamumą ir patrauklumą, taip skatinant aktyvų laisvalaikį ir bendravimą lauke. Įgyvendinant šį projektą, norime sukurti saugią ir malonią aplinką, kurioje visi gyventojai galėtų mėgautis laiko leidimu ir aktyviu judėjimu.

Tikslinė grupė: Šis projektas skirtas visai Domeikavos bendruomenei, ypač tiems, kurie ieško vietos poilsiui, sportui ir laiko leidimui lauke. Tai apima ne tik vaikus ir suaugusiuosius, bet ir senjorus, kurie taip pat gali naudotis šiais patogumais.

Sprendžiama problema: Šiuo metu Domeikavoje trūksta sutvarkytų rekreacinių erdvių ir parkų gyventojams, taip pat patogios infrastruktūros sportui ir poilsiui. Be to, trūksta šiukšlių surinkimo priemonių, dėl ko teritorijos neatrodo tvarkingos ir švarios. Šis projektas siekia spręsti šias problemas, įrengiant naujus apšvietimo šviestuvus su saulės baterijomis, lauko suoliukus, sporto aikštelės inventorių, šachmatų stalą ir šiukšlių dėžes. Tai padės pagerinti viešųjų erdvių naudojimą ir bendruomenės gyvenimo kokybę, skatindama aktyvų gyvenimo būdą ir socialinį bendravimą lauke.

lazeris.jpg

Lazerių Teatras: Šviesų Spektaklis

2024-03-08  •  Komentarų nėra  •  Pilietis  •  Kaštonų g., Bubių k. (m)

Šiuo metu Batniavos kultūros namai įgyvendina ambicingą viziją – sukurti interaktyvų pastato fasadą, kuris atvertų naujas galimybes įvairiems meniniams reiškiniams. Mūsų tikslas – išplėsti ir įveiklinti lauko erdvę, kuri jau tapo gyva kultūros scena, pasižyminčia įvairiomis meninėmis veiklomis. Iki dabar įgyvendinti renginiai, pavyzdžiui, žinomų menininkų spektaklis „1808 m. Ignacijaus testamentas. Legenda“, kuris suteikė muzikinę ir literatūrinę patirtį, bei lazerinės projekcijos, skirtos sveikinimams švenčių proga. Šios iniciatyvos parodė, kaip technologijos ir menas gali susipinti, kuriant neįprastą ir įtraukiantį kultūrinį patyrimą Batniavos gyventojams ir svečiams.

Lazerių Teatras: Šviesų Spektaklis, pasitelkia lazerinę projekciją animacijoms kurti, skirtoms šventėms ir svarbioms datoms pažymėti. Ši technologija transformuoja pastato fasadą į dinamišką meno kūrinį, reaguojantį į aplinką ir pateikiant įvairias tematikas: nuo šventinių simbolių iki pasakojimų. Tokie šou gali atkurti istorines scenas ar simbolizuoti reikšmingus įvykius, pridedant švietimo aspektą. Be to, interaktyvūs projektai leidžia lankytojų veiksmams įtakoti projekciją realiu laiku, kuriant unikalų bendravimo būdą. „Lazerių Teatras“ ne tik praplečia lauko renginių sampratą, bet ir tampa kultūros, meno bei švietimo šaltiniu, kuriant nepakartojamą atmosferą ir praturtinant miesto vizualinę kultūrą.

uzliedziai_lauko_treniruokliai.jpeg

Lauko treniruoklių erdvė bendruomenei

2024-02-12  •  Komentarų nėra  •  Pilietis  •  Šalia „Šviesos parko“, Užliedžių k. (m)

Mano siūlymas – įrengti siūlomoje lokacijoje (šalia „Šviesos parko“, Užliedžių k.) lauko treniruoklių erdvę.

Tai naudinga tiek jaunimui, tiek vyresnio amžiaus gyventojams, kadangi tokios erdvės Užliedžių bendruomenė neturi, o aktyvaus laisvalaikio įrankių gyvenvietėje trūksta.

Planuojama įrengti:

- 8 vnt. lauko treniruoklių, jų modeliai parinkti pagal esamas rinkos tendencijas. Vienas iš treniruoklių didelių gabaritų, skirtas jaunimui „nuimti garą“;

- 4  vnt. lauko suoliukų;

- 2 vnt. lauko šiukšlinių;

- atlikti papildomus gerbūvio darbus po treniruoklių įrengimo.

Vitaminai sielai

Vitaminai sielai

2024-03-08  •  Komentarų nėra  •  Pilietis  •  Parkas Aušros g., Noreikiškių k. (m)

Ringaudų seniūnijoje Noreikiškių kaimo teritorijoje planuojama įkurti originalią laisvalaikio erdvę, kurioje gyventojai galės lauko teritorijoje atrasti augalus ir želdinius, kurie suteiks jaukumo ir ramybės sielai, kurios taip trūksta šiandiena. Šiame projekte planuojama įrengti poilsio zoną su augmenija, kuri pulsuos grožiu ir harmonija džiugindama gyventojų širdis. Taip pat bus pastatyti suoliukai, įrengtas apšvietimas aplink poilsio erdvę. Šiuo projektu siekiama sukurti originalią ir harmoningą aplinką, kurioje praleistas laisvalaikis padės atsigauti kūnui ir sielai.