Kategorija: Vidutinės apimties idėjos

Vieta: Alytaus g. 44, Mastaičių k. (v)

Padelis.png

Padelio tenisas Mastaičiuose

2024-03-08  •  5 komentarų  •  Pilietis  •  Alytaus g. 44, Mastaičių k. (v)

Dar pernai dalyvaujant būsimos laisvalaikio zonos Mastaičiuose, Alytaus g. 44, viešame pristatyme ir vėliau ją analizuojant, susimąstyta, kad kuriant tokias erdves dažnai pamirštami mažesnio fizinio pajėgumo asmenys, ypatingai vidutinio ar brandesnio amžiaus moterys, silpnesni vaikai. Tuomet kilo idėja – atrasti ir įrengti erdvę, pritaikytą neagresyviai, nereikalaujančiai didelio skaičiaus dalyvių, teikiančiai geras emocijas, linksmai ir bendruomeniškai sporto šakai. Taip atradome padelio tenisą (arba tiesiog PADELĮ), o kartu su juo ir seniūnijos gyventoją, kuris aktyviai sportuoja ir įsipareigoja šios sporto šakos subtilybių pamokyti norinčius kraštiečius. Tai būtų dar vienas kokybiškas laisvalaikio praleidimo būdas bendruomenėje, kur kartu pasisemtume gerų emocijų, pažintume kaimynus, rengtume šeimų, draugų turnyrus, kviesdami kaimynines bendruomenes aktyviai pasportuoti drauge. O kur žmonės, ten arbata,  pyragai, pokalbiai, bendrystė ir daugiau kokybiškai praleisto laiko šeimose.

Padelis – paplitusi visame pasaulyje sporto šaka, sparčiai populiarėjanti ir Lietuvoje dėl paprastumo ir panašumų į jau esančius žaidimus su raketėmis. Tai labai socialus ir linksmas sportinis užsiėmimas. Įprastai padelio tenisas žaidžiamas dviese arba keturiese ant uždaros, kuri yra dvigubai mažesnė už paprasto teniso, aikštelės.

Kartu varžytis tarpusavyje gali ir moterys, ir vyrai, ir vaikai, ir senjorai, ir jaunuoliai. Padelio tenisas yra laikomas šeimos žaidimu, kur svarbiausia gera nuotaika, o viso kito išmokstama.

Tikėtina, kad seniūnijos jaunimui, šeimoms ir senoliams atsiras motyvacijos dažniau susitikti laisvalaikio erdvėse, tobulinti bendravimo įgūdžius, daugiau laiko praleisti gryname ore ir taip pagerinti bendrą savivertės jausmą. Per sportą siekiama mažinti gyventojų sergamumą, gerinti gyvenimo kokybę, mažinti atskirtį tarps socialinių sluoksnių, amžiaus, lyties ir skirtingų fizinių pajėgumų asmenų.